Sprawdzone techniki przestrzenne

Projektowanie przestrzenne i produkcja modeli trójwymiarowych w wykonaniu najnowocześniejszych firm jest bardzo szybka, a w dodatku tania. Oczywiście o ostatecznych kosztach wydruku trójwymiarowego w największym stopniu decyduje skomplikowana budowa modelu przestrzennego oraz surowce i materiały, z pomocą których one powstają. Najbardziej tania i zapewniająca niemal natychmiastowe efekty użytkowe, jest technologia FDM, która ma także najdłuższe tradycje i wieloletnią historię.

Rozpoznawalna technologia

Dzisiaj technologie FDM w warszawie są już bardzo dobrze rozpoznane i sprawdzone, dzięki czemu każda firma, która się zdecyduje na ich wprowadzenie, może liczyć na:

  • krótki czas realizacji zamówienia
  • szeroki wybór materiałów i wzorów do wykonania modeli przestrzennych
  • odporność materiałów i wytworów na negatywne skutki oddziaływania czynników zewnętrznych
  • możliwość wykończenia modeli według indywidualnego projektu
  • możliwość nałożenia na końcowy produkt dodatkowych warstw utwardzających czy zabezpieczających na wypadek ciężkich czy specjalistycznych warunków pracy i użytkowania.

Wykorzystywanie termoplastycznej masy

Drukarki przestrzenne FDM wykorzystują specjalną, łatwą w uzyskaniu termoplastyczną masę, która w postaci drutu nawijana jest na szpulę z głowicą nagrzewającą drut. W ten sposób powstaje specjalna pasta termoplastyczna, która nakładana z informatyczną precyzją przez głowicę drukarki, zastyga natychmiastowo zgodnie z zaprojektowanym wzorem, kolejnością struktur i płaszczyzn. Dzięki temu możliwe jest wykonanie bardzo szybko i względnie niedużym nakładem finansowym bardzo skomplikowanych produktów czy modeli.