Skuteczny preparat na wypadanie sierści u kota

Większości osób, które kochają koty, ich sierść całkowicie nie przeszkadza. Zwierzęta pozostawiają ją po sobie jednak na każdym kroku i może okazać się to kłopotliwe. Przede wszystkim, konieczne jest częste sprzątanie, co nie jest łatwym zadaniem. Sierść można odkurzyć lub pozbyć się jej za pomocą dwustronnej taśmy klejącej, albo mokrej gumowej rękawiczki. Sprawdzają się również coraz bardziej popularne tabletki na wypadanie sierści u kota. Takie tabletki można bez problemu kupić u weterynarza lub w sklepie zoologicznym. Zawierają one szereg witamin, których celem jest wzmocnienie sierści zwierzęcia i zapobieganie jej wypadaniu.

Czy tabletki na wypadanie sierści u kota są skuteczne?

Decydując się na podanie kotu takich tabletek, należy pamiętać o kilku kwestiach.

  • Dopiero po kilku tygodniach stosowania widoczna jest poprawa.
  • Nie wystarczy podanie jednego opakowania, najlepiej jest podawać produkt systematycznie i co jakiś czas robić przerwy w jego stosowaniu.
  • Tabletki na wypadanie sierści u kota nie sprawią, że ta przestanie całkowicie wypadać. Ich rolą jest jej wzmocnienie i poprawienie jej kondycji.

Polecamy yarrowiacanifelox.pl

Jak jeszcze walczyć z kocią sierścią?

Właściciele kocich pupili mają wiele sposobów na to, aby skutecznie walczyć z ich sierścią. Na pewno zbilansowana karma dobrej jakości rozwiązuje problem w pewnym stopniu. Poza tym, regularne szczotkowanie kota, najlepiej na zewnątrz (na przykładna balkonie) również pozwala na pozbycie się sporej ilości kłopotu. Na pewno walczyć trzeba systematycznie.