Jak transmituje się sygnał z kamer szpiegowskich?

Rozwój akcesoriów do szpiegowania postępuje dzisiaj bardzo szybko. Jednymi z najpowszechniej stosowanych ciągle pozostają kamery szpiegowskie dające ogromne możliwości pracownikom firm ochroniarskich i biur detektywistycznych, a także osobom prywatnym. Najbardziej podstawowe modele kamer szpiegowskich pozwalają na dyskretne ukrycie kamery, a następnie oglądanie nagrania po zgraniu materiału na komputer. Takie modele kamer do szpiegowania to jednak przeszłość, gdyż nie jest to najbardziej efektywna forma inwigilowania. Dzięki rozwojowi branży elektronicznej kamery mają dzisiaj bardzo małe rozmiary, a to pozwala na schowanie ich nawet w najmniejszych przedmiotach. To samo dotyczy sprzętu wykorzystujące bezprzewodową transmisję danych. Po połączeniu powyższych technologii powstaje idealna kamera szpiegowska, dzięki której można inwigilować osoby i obserwować obiekty w czasie rzeczywistym, nie tracąc jednocześnie na dyskrecji.

Kamery szpiegowskie z transmisją bezprzewodową

W kamerach szpiegowskich montuje się moduły działające dzięki technologii GSM, co pozwala na transmisję sygnału do komputera lub na telefon. Często kamery wykorzystują też połączenie internetowe i mogą łączyć się poprzez Wi-Fi, co znacznie zwiększa możliwości transmisji danych. Taki stan rzeczy pozwala na błyskawiczny transfer obrazu, nawet jeśli jest on nagrywany w bardzo wysokiej jakości HD.

Jak długo mogą działać kamery z transmisją sygnału?

Niektóre z modeli kamer są konstruowane tak, że bazują na wewnętrznej baterii, którą trzeba wcześniej naładować. Takie kamery mogą działać od kilkunastu minut do nawet kilkudziesięciu godzin. Wszystko jest zależne od zaawansowania i wielkości sprzętu. Większe kamery zazwyczaj mają bardziej pojemne baterie, podczas gdy te miniaturowe, o wiele mniejsze. Czasem kamery montuje się jednak w urządzeniach z założenia podłączanych do prądu, a wtedy taka kamera może działać dopóty, dopóki jest podłączona do sieci, co pozwala na całodobowy monitoring obiektu. Tego typu kamery montuje się na przykład w przedmiotach codziennego użytku, takich jak zegary.