Dlaczego dobre nagłośnienie sali to podstawa, jeśli chcemy, żeby nasza sala była wynajmowana?

Nie można zaprzeczyć, że w dzisiejszych czasach, gdzie konkurencja jest na każdym kroku, wygrywa ten, który zaoferuje najlepszą ofertę. Musimy więc liczyć się z tym, że chcąc zdobyć jak największą ilość klientów, musimy się upewnić, że jeśli raz u nas, to w przyszłości do nas wrócą. Jeśli więc chcemy się upewnić, żeby właśnie tak było, to musimy zainwestować między innymi w dobre systemy nagłośnieniowe. Jeśli nasza sala nie będzie dobrze nagłośniona, to możemy być pewni, że nikt nie będzie chciał na niej występować, przez co konkurencja po prostu się nas pozbędzie.

O czym pamiętać kupując systemy nagłośnieniowe?

Bardzo ważne jest to, jakiego rodzaju salę mamy do nagłośnienia. Jeśli jest to bardzo duża sala, która do tego ma wgłębiony sufit, to bardzo ważne jest, żeby brać to pod uwagę. Nagłośnienie każdej sali wygląda inaczej, przez co nie chodzi tylko o to, żeby kupić dobry sprzęt. Bardzo ważne jest, żeby zadbać także o to, jak głośniki będą rozłożone w sali, ponieważ od tego zależy, jak będzie wyglądać akustyka. Ważne jest także wybranie tego, jakiego rodzaju głośniki będziemy chcieli posiadać u siebie na sali. Bardzo praktyczne mogą okazać się głośniki ozdobne, które dzięki temu, że są wbudowane w różnego rodzaju ozdoby, mogą być odpowiednio rozłożone tak, że nikt ich nawet nie zauważy. Poza tym bardzo często wykorzystuje się jeszcze tor symetryczny. Tego typu rozwiązanie pozwala na transmisję audio na duże odległości. Możemy przy tym korzystać z tradycyjnych metod takich jak przewody sygnałowe.

 

Na co uważać podczas montażu nagłośnienia?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że systemy nagłośnieniowe mogą bardzo łatwo ulec uszkodzeniu. Dlatego musimy się upewnić, że wszystkie kable są dokładnie schowane, ponieważ jeśli ktoś zerwie kabel podczas wystąpienia, to możemy mieć poważne problemy. Poza tym starajmy się także uważać na to, jak kable są podłączone i czy nie będą tworzyć nigdzie spięcia. Zadbajmy także o konsole, którą pozwoli nam to wszystko łatwo i szybko kontrolować w wypadku, gdyby cokolwiek się stało.