Daszki balkonowe – jak ocenić jakość montażu?

Ciężko jest wyobrazić sobie balkon, który pozbawiony jest stosownego daszku. Bez ochrony przed deszczem, śniegiem czy opadającymi liśćmi, miejsce to, które z założenia powinno służyć głównie do wypoczynku, wymagałoby nieustannego czyszczenia. Daszki balkonowe uznaje się obecnie za standard i absolutną podstawę w nowoczesnym budownictwie, dlatego nie możne zabraknąć ich w praktycznie żadnej konstrukcji. Należy jednak mieć na uwadze, że w zdecydowanej większości przypadków jest to instalacja stała, która będzie towarzyszyć danemu budynkowi na co najmniej kilkadziesiąt lat – trzeba zatem dopilnować, aby trzymała się ona solidnie.

Jak sprawdzić, czy daszki balkonowe są prawidłowo zainstalowane?

Nie ulega wątpliwości, że daszki balkonowe mogą zostać uznane za integralny element konstrukcji budynku. Prawda jest jednak taka, że są to instalacje oparte nie na spoiwie, ale śrubach wwierconych w mury oraz podtrzymujących je, metalowych prętach. Warto jest upewnić się, że elementy te nie są poluzowane, a także sprawdzić, czy odpowiednio zabezpieczono je przed rdzą.

Konserwacja łączeń dachu balkonowego – podstawy

Odpowiedzialny gospodarz musi dbać o swój dom, zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Daszki balkonowe są nieustannie wystawione na działanie wiatru, deszczu, a także unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń, które wspomagają procesy rdzewienia. Chociaż producenci dwoją się i troją, aby zabezpieczyć te instalacje przez korozją, to po wielu latach eksploatacji i tak mogą pojawić się ślady rdzy. Aby temu zapobiec, warto jest co kilka lat pokrywać ich stalowe elementy świeżą warstwą lakieru.