Czy trening EMS jest dla mnie?

Oczywiście, że tak. Trening EMS jest dla każdego, kto chce pozbyć się zbędnych kilogramów, zrzucić zimową masę lub poczuć się lepiej. Tak naprawdę to każdy z nas ma kontrolę nad elektrostymulacją, jaką wykonuje. Trening EMS to trening w którym nie liczą się ograniczenia wiekowe, a bardziej spalane kalorie. Nie ma tu także znaczenia nasza kondycja, bo kondycja sama w sobie jest czymś, co da się po prostu wyrobić. Trening EMS to nie tylko spalanie, ale także budowanie odpowiedniej masy mięśniowej.

 

Czy trening EMS jest bolesny?

Trening EMS sam w sobie nie jest bolesny. Dzięki niemu wzmacniamy mięśnie. Trening EMS w żadnym wypadku nie boli, tylko powoduje ulgę. Dzięki wykonanemu treningowi wszystkie mięśnie stają się bardziej pobudzone i stabilne. Szczególny nacisk jest tu skierowany na mięśnie wewnętrzne. Trening ten jest także zalecany przez fizjoterapeutów, ponieważ niweluje bóle pleców, a także redukuje wady postawy. Jeżeli ktoś jest niezdecydowany, warto skorzystać z opcji próbnego treningu. Dzięki takiej próbie z pewnością poszerzymy naszą wiedzę. Osoba prowadząca przeprowadzi z nami odpowiedni wywiad w zakresie naszej masy ciała czy też sprawności i sami podejmiemy decyzję, czy brniemy w to dalej, czy też odpuszczamy. Takie konsultacje są bezpłatne i warto z nich skorzystać. Pierwszy trening na pewno nie będzie zbyt trudny, żeby zbytnio nie obciążać osoby ćwiczącej.

 

Co należy zabrać na pierwszy trening EMS?

Na pierwszy trening EMS warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie, najlepiej z wygodną podeszwą oraz w ręcznik. I koniecznie trzeba zabrać ze sobą dobry humor i pozytywne nastawienie. Reszta w postaci kamizelki elektrostymulującej będzie na nas czekać na siłowni. Na czas wykonywania ćwiczeń będzie dla nas idealny specjalny strój, który wypożyczymy na siłowni. Jeżeli mamy wątpliwości lub nie jesteśmy do końca przekonani, to warto skorzystać z opcji bezpłatnych konsultacji przed treningiem. Pamiętajmy o tym, że nie są to żadne zajęcia w grupie. Trener skupia całą uwagę na nas i dzięki współpracy pomaga nam osiągnąć zamierzone cele.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*