Czy kalendarze firmowe muszą być ekstrawaganckie?

Niejednokrotnie bez względu na to, w jakiej branży pracujemy, na pewno zastanawialiśmy się nad tym, jak jeszcze można poprawić działalność marketingową. Okazuje się, że doskonale będą się sprawdzały bardzo różne akcesoria biurowe, a mogą to być na przykład kalendarze. Czy jednak należy takie pomoce promocyjne rozumieć dosłownie i na przykład koncentrować się tylko na ekstrawaganckich akcesoriach? Oczywiście, że nie. Ważne, aby były praktyczne i schludne, a jednocześnie, aby niosły jakiś konkretny przekaz marketingowy. W końcu mają zainteresować nazwą firmy albo logo osobę, która będzie z nich korzystać.

Jak powinny być zaprojektowane kalendarze dla firm?

Oczywiście w dzisiejszych czasach będziemy mieli dostęp do bardzo wielu różnych firm, które będą gwarantowały nam najróżniejsze projekty. Można, więc postawić na zwykłe kompleksowe rozwiązania, czyli po prostu projekty sztampowe. Wtedy notesy firmowe oraz kalendarze, które będziemy mieli w naszym biurze, nie będą zbytnio charakterystyczne i będą wyglądały tak jak wszystkie inne. Jednocześnie też mogą być przydatne, bo doskonale będą się nadawały do codziennej pracy i nie będą rozpraszać pracowników. Równolegle jednak mogą być doskonałym prezentem biznesowym, jeżeli chcemy taki kalendarz podarować na przykład klientowi, który korzysta z naszych produktów albo usług albo kontrahentowi, z którym akurat podpisaliśmy lukratywną umowę.

 

Kalendarze dopasowane indywidualnie

Nieco inną charakterystykę będą posiadały kalendarze, które będą projektowane indywidualnie. One też mogą się przydać, a więc najlepiej zamówić obydwa rodzaje tych produktów. W tym przypadku jednak kalendarze dla firm powinny być bardzo charakterystyczne, aby od razu rzucały się w oczy na przykład na konferencji branżowej albo na targach. Bardzo często też na takie duże imprezy branżowe kalendarze są zamawiane właśnie specjalnie pod kątem promocyjnym i to w kilku różnych kolorach. Podczas ich zamawiania warto też zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane. Trzeba przecież stawiać na produkty, które szybko nie poddadzą się eksploatacji.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*